Historie klubu

Gymnastický klub Vítkovice byl založen v roce 1964 jako součást mimoškolní sportovní výchovy Středního odborného učiliště Vítkovice. Postupně se vypracoval mezi přední oddíly udávající ráz dění ve sportovní gymnastice v Československu a dnes v České republice. Gymnastický klub Vítkovice je pokračovatelem gymnastického oddílu TJ Vítkovice a gymnastického klubu SSK Vítkovice, který již více než 40 let sdružuje ve svých řadách nejlepší závodnice a závodníky ve sportovní gymnastice na území města Ostravy.

Vyrostli zde gymnasté, kteří se zúčastnili nejvýznamnějších evropských a světových soutěží. K nejúspěšnějším patří Božena Perdikulová, která získala bronzovou medaili ve finále ME na přeskoku, dále Alena Dřevjaná a Ivona Krmelová - účastnice OH v Soulu, Lenka Tichopádová, Pavla Kinclová, Dana Bártová, Klára Kudílková, finalistka MS na přeskoku v Birminghamu Gabriela Krčmářová, která se zúčastnila OH v AtlantěKateřina Panýrková, Zuzana Oboňová a další.

Také v současné době dosahují naše závodnice a závodníci vynikajících výsledků v domácích i mezinárodních soutěžích. K nejlepším výsledkům patří 6. místo družstva GK Vítkovice na ME TeamGym 2006, ME TeamGym 2008, 2010, mistrovské tituly Fučkové, Uhrové, Kinclové, Vymyslického, Kolářové,  stříbrná medaile družstva GK Vítkovice v Extralize žen 2007, bronzová medaile v Extralize 2008, stříbrná medaile v I. lize 2010 a v II. lize 2011 i další medailová a finálová umístění členů našeho klubu. Video zde.

Klub je činný rovněž na poli organizačním. Několikrát jsme úspěšně pořádali Mistrovství mužů a žen ve sportovní gymnastice a skocích na trampolíně. Každoročně pořádáme mezinárodní závod GK Vítkovice Cup, který patří mezi prestižní gymnastické akce. Většina závodů je komentována tiskem a mnohdy přenášena televizí.

Gymnastky GK VítkoviceGK Vítkovice 1989GK VítkovicePetr NetřebskýKlára KudílkováDaniela BártováRadka ZemanováAlena DřevjanáLucie KašovskáMiloš NajzarLenka TichopádováJiří TabákL. MAYERHOFEROVÁ s V. ČÁSLAVSKOUGK VítkoviceK. Panýrková a Z. Oboňová TeamGym2Klára Kudílková

Bazar

Bazarový prodej gymnastických dresů, řemínků apod. ZDE

Pokud máte něco k prodeji, tak fotky s popiskem a cenou zašlete na uhrova.barbora@seznam.cz

Členské příspěvky

Informace o výši a splatnosti příspěvků ZDE

Cvičení rodičů s dětmi

 Přijďte si zacvičit se svými dětmi do naší specializované tělocvičny!!!

Cvičení probíhá v pondělí od 09:30 do 10:30!

Na lekci je nutno se přihlásit na tel. čísle 602 441 283 nebo na e-mail marketa-sara.p@seznam.cz nejpozději v neděli!!!

Více ZDE

Cvičení pro dospělé

Cvičení v naší specializované tělocvičně je určeno pro začátečníky i pokročilé!

Každou středu od 18:30 do 20:00 hodin. Kurzy probíhají v průběhu celého roku.

Více ZDE

Talentová zkouška

Potřebujete přípravit na talentovou zkoušku ze sportovní gymnastiky? Bližší informace ZDE

Ke stažení

Dokumenty ke stažení ZDE

Partneři

 

 

Staňte se partnerem oddílu a podílejte se na přípravě našich nadějných sportovců. Více info zde.

Archív příspěvků