Historie klubu

Gymnastický klub Vítkovice byl založen v roce 1964 jako součást mimoškolní sportovní výchovy Středního odborného učiliště Vítkovice. Postupně se vypracoval mezi přední oddíly udávající ráz dění ve sportovní gymnastice v Československu a dnes v České republice. Gymnastický klub Vítkovice je pokračovatelem gymnastického oddílu TJ Vítkovice a gymnastického klubu SSK Vítkovice, který již více než 40 let sdružuje ve svých řadách nejlepší závodnice a závodníky ve sportovní gymnastice na území města Ostravy.

Vyrostli zde gymnasté, kteří se zúčastnili nejvýznamnějších evropských a světových soutěží. K nejúspěšnějším patří Božena Perdikulová, která získala bronzovou medaili ve finále ME na přeskoku, dále Alena Dřevjaná a Ivona Krmelová - účastnice OH v Soulu, Lenka Tichopádová, Pavla Kinclová, Dana Bártová, Klára Kudílková, finalistka MS na přeskoku v Birminghamu Gabriela Krčmářová, která se zúčastnila OH v AtlantěKateřina Panýrková, Zuzana Oboňová a další.

Také v současné době dosahují naše závodnice a závodníci vynikajících výsledků v domácích i mezinárodních soutěžích. K nejlepším výsledkům patří 6. místo družstva GK Vítkovice na ME TeamGym 2006, ME TeamGym 2008, 2010, mistrovské tituly Fučkové, Uhrové, Kinclové, Vymyslického, Kolářové,  stříbrná medaile družstva GK Vítkovice v Extralize žen 2007, bronzová medaile v Extralize 2008, stříbrná medaile v I. lize 2010 a v II. lize 2011 i další medailová a finálová umístění členů našeho klubu. Video zde.

Klub je činný rovněž na poli organizačním. Několikrát jsme úspěšně pořádali Mistrovství mužů a žen ve sportovní gymnastice a skocích na trampolíně. Každoročně pořádáme mezinárodní závod GK Vítkovice Cup, který patří mezi prestižní gymnastické akce. Většina závodů je komentována tiskem a mnohdy přenášena televizí.

Gymnastky GK VítkoviceGK Vítkovice 1989GK VítkovicePetr NetřebskýKlára KudílkováDaniela BártováRadka ZemanováAlena DřevjanáLucie KašovskáMiloš NajzarLenka TichopádováJiří TabákL. MAYERHOFEROVÁ s V. ČÁSLAVSKOUGK VítkoviceK. Panýrková a Z. Oboňová TeamGym2Klára Kudílková

Bazar

Bazarový prodej gymnastických dresů, řemínků apod. zde.

PŘIDÁNO SPOUSTU NOVÉHO ZBOŽÍ!

Členské přípravky

Informace o příspěvcích zde.

Cvičení rodičů s dětmi

Přijďte si zacvičit se svými dětmi do naší specializované tělocvičny!!!

Cvičení v pondělí a ve středu od 09:30 do 10:30!

Nutná REZERVACE na maiida@seznam.cz nebo telefonicky na 739 522 242!!!

Cvičení pro dospělé

Cvičení v naší specializované tělocvičně je určeno pro začátečníky i pokročilé!

Každou středu od 18:30 do 20:00 hodin. Kurzy probíhají v průběhu celého roku.

Více zde.

Talentová zkouška

Potřebujete přípravit na talentovou zkoušku ze sportovní gymnastiky? Bližší informace zde.

Poslední příspěvky

Výsledky Baby Gym Cup

Rozpis Města Ostravy

PartneřiStaňte se partnerem oddílu a podílejte se na přípravě našich nadějných sportovců. Více info zde.

Archív příspěvků