Historie klubu

Gymnastický klub Vítkovice byl založen v roce 1964 jako součást mimoškolní sportovní výchovy Středního odborného učiliště Vítkovice. Postupně se vypracoval mezi přední oddíly udávající ráz dění ve sportovní gymnastice v Československu a dnes v České republice. Gymnastický klub Vítkovice je pokračovatelem gymnastického oddílu TJ Vítkovice a gymnastického klubu SSK Vítkovice, který již více než 40 let sdružuje ve svých řadách nejlepší závodnice a závodníky ve sportovní gymnastice na území města Ostravy.

Vyrostli zde gymnasté, kteří se zúčastnili nejvýznamnějších evropských a světových soutěží. K nejúspěšnějším patří Božena Perdikulová, která získala bronzovou medaili ve finále ME na přeskoku, dále Alena Dřevjaná a Ivona Krmelová - účastnice OH v Soulu, Lenka Tichopádová, Pavla Kinclová, Dana Bártová, Klára Kudílková, finalistka MS na přeskoku v Birminghamu Gabriela Krčmářová, která se zúčastnila OH v AtlantěKateřina Panýrková, Zuzana Oboňová a další.

Také v současné době dosahují naše závodnice a závodníci vynikajících výsledků v domácích i mezinárodních soutěžích. K nejlepším výsledkům patří 6. místo družstva GK Vítkovice na ME TeamGym 2006, ME TeamGym 2008, 2010, mistrovské tituly Fučkové, Uhrové, Kinclové, Vymyslického, Kolářové,  stříbrná medaile družstva GK Vítkovice v Extralize žen 2007, bronzová medaile v Extralize 2008, stříbrná medaile v I. lize 2010 a v II. lize 2011 i další medailová a finálová umístění členů našeho klubu. Video zde.

Klub je činný rovněž na poli organizačním. Několikrát jsme úspěšně pořádali Mistrovství mužů a žen ve sportovní gymnastice a skocích na trampolíně. Každoročně pořádáme mezinárodní závod GK Vítkovice Cup, který patří mezi prestižní gymnastické akce. Většina závodů je komentována tiskem a mnohdy přenášena televizí.

Gymnastky GK VítkoviceGK Vítkovice 1989GK VítkovicePetr NetřebskýKlára KudílkováDaniela BártováRadka ZemanováAlena DřevjanáLucie KašovskáMiloš NajzarLenka TichopádováJiří TabákL. MAYERHOFEROVÁ s V. ČÁSLAVSKOUGK VítkoviceK. Panýrková a Z. Oboňová TeamGym2Klára Kudílková

Bazar

Bazarový prodej gymnastických dresů, řemínků apod. ZDE

Pokud máte něco k prodeji, tak fotky s popiskem a cenou zašlete na uhrova.barbora@seznam.cz

Členské příspěvky

Informace o výši a splatnosti příspěvků ZDE

Cvičení rodičů s dětmi

 Přijďte si zacvičit se svými dětmi do naší specializované tělocvičny!!!

Cvičení bude probíhat od října 2016.

Více ZDE

Cvičení pro dospělé

Cvičení v naší specializované tělocvičně je určeno pro začátečníky i pokročilé!

Každou středu od 18:30 do 20:00 hodin. Kurzy probíhají v průběhu celého roku.

Více ZDE

KURZ CVIČENÍ PRO DOSPĚLÉ JE JIŽ PLNĚ OBSAZEN!

ZAČÍNÁME 7. ZÁŘÍ 2016!


Talentová zkouška

Potřebujete přípravit na talentovou zkoušku ze sportovní gymnastiky? Bližší informace ZDE

Ke stažení

Dokumenty ke stažení ZDE

Partneři

 

 

Staňte se partnerem oddílu a podílejte se na přípravě našich nadějných sportovců. Více info zde.

Archív příspěvků